logo main
0

V košíku nemáte žiadne produkty

Bojíte sa, že požičané oblečenie zničíte? Čo v takom prípade?

Medzi najčastejšie otázky, ktoré dostávame sú ohľadom poškodenia, permanentného znečistenia, či nadmerného opotrebenia oblečenia. Veríme, že sa nájdu aj takí, čo sa neodvážili opýtať a možno ich to odradilo pristúpiť k požičaniu oblečenia pre bábätko. V článku by sme radi celú túto situáciu objasnili a uistili vás o našom férovom prístupe.

Keď sme projekt zakladali na túto otázku sme narazili a dlhšie sa ňou zaoberali. Samozrejme nemôžeme byť naivní a myslieť si, že keď dieťa začne loziť nezoderie kolená, že keď sa začína príkrm, alebo dáme dieťaťu prvý krát lyžičku, že sa nezaobídeme od nechceného fľaku, ktorý sa magicky ocitne pod podbradníkom. Sú to veci, s ktorými rátame. Aj keď nie možno finančne, ale určite k tomu pristupujeme ľudsky.

Vychádzame aj z vlastnej skúsenosti, ak máme niečo požičané, sme k tomu automaticky viac zodpovední a dávame väčší pozor. Túto zodpovednosť v aspoň malej miere očakávame aj od našich zákazníkov.  Už iba minimálne tým, že sme komunita, ktorá žije udržateľne a každé jedno zničené oblečenie, ktoré sa už nedá použiť nás mrzí. Skrz peniaze, recykláciu, či spoločenskú zodpovednosť.

 

Čo s oblečením, ktoré sa roztrhne?

Rozpárané, roztrhnuté oblečenie sa dá zašiť. Otázka nie je ani tak ako to po oprave bude vyzerať, ale či bude dané oblečenie funkčné. Väčšina týchto vecí sa dá riešiť. Niekedy je to však v miere, že už ho ďalej nemôžeme ponúkať na požičanie, alebo ho požičiavame za zvýhodnenú cenu, že má takýto defekt. Ak však oblečenie už nie je vhodné na prenájom, bude darované dobročinnej organizácii.

 

Čo ak sa zoderú kolená?

Odreté kolená pri deťoch, ktoré začali loziť je klasický problém. Väčšina vecí sa však dá zachrániť a opraviť záplatou, nášivkou, či niečím podobným. Pri pančuchách, je to možno trošku ťažšie. Je to však bežná záležitosť s ktorou rátame a spadá to do zvýšenej amortizácie oblečenia.

 

Čo ak ostane škvrna, ktorá sa nedá oprať?

Poznáme to každý, kto má malé dieťa. Škrvny, ktoré nie sú možné oprať, keď dieťa pretečie alebo keď sa zašpiní od dobrého jedla. Bežné škvrny od jedla stále vieme odstrániť rôznymi špeciálnymi ekologickými prostriedkami, ak to nejde na prvý krát, skúšame to druhý alebo tretí. Samozrejme, sú materiály z ktorých sa škvrny odstraňujú ťažšie, ako napríklad vlna, kašmír a preto veľmi oceníme ak použijete pri jedle podbradníky alebo iné chrániče oblečenia.  Takisto veríme, že pri špeciálnych aktivitách ako maľovanie trvácnymi farbami a podobne používate tiež chrániče oblečenia alebo ich proste vyzlečiete.

Určite chceme, aby ste si chvíle so svojím bábätkom užívali naplno a preto chápeme tieto nehody.

 

Čo ak sa oblečenie spralo? Pozor na merino!

Pri každom kúsku je na našej stránke uvedené, ako sa dané oblečenie má prať. Budeme vďační, ak sa budete riadiť buď návodom na našej stránke pri každom oblečení alebo podľa štítku na každom kúsku. Ak ho periete spôsobom, ako je uvedené nemalo by sa nič stať. Ak sa vám predsa podarí zapnúť iný program, teplotu alebo omylom vec hodiť do pračky s niečím iným riešime to individuálne, podľa stavu v ktorom zostane dané oblečenie. Niektoré kúsky sú stále použiteľné, aj keď sa trošku sperú, avšak pri materiáloch ako je vlna a iné citlivé materiály je vec už znehodnotená a preto si myslíme, že finančná kompenzácia na základe dohody bude na mieste. Takéto prípady budeme riešiť individuálne. Najčastejšie a najprijateľnejšie riešenie pre obe strany v tomto prípade je, “pokuta” vo forme poukazu vo výške celého nájomného pre danú vec. Čiže peniaze nestratíte, ale investujete opäť do kvalitného oblečenia. 

 

Čo ak oblečenie nadmerne opotrebujem a bude vydraté?

S opotrebením počítame. Každá vec má svoju životnosť. Niektoré veci dlhšiu, iné kratšiu. V našom plánovaní však je zahrnuté, že určitú vec budeme požičiavať do stavu, aby bola stále kvalitná a funkčná. Ak sa táto pomyselná životnosť stratí, oblečenie  posunieme tam, kde nájde ešte využitie.


Čo s oblečením, ktoré sa stratí?

Toto je najhoršia možnosť, čo sa s vecou môže stať. Našťastie sa nám to ešte nestalo, ale v takomto prípade budeme pristupovať individuálne. Či už pôjde o kompenzáciu finančnú podľa amortizácie stavu oblečenia, alebo náhradou za nový tovar pri nových veciach a podobne. Je to však všetko individuálne na spoločnej dohode, čo je pre obe strany najlepšie.

 

V našich obchodných podmienkach nájdete klauzulu o náhrade škody. Avšak nepísaným pravidlom, teraz už písaným je fakt, že sme to tam zakomponovali iba z dôvodu, ak by prišlo k neodvratnému poškodeniu úmyselne, alebo spôsobené veľkou nezodpovednosťou. My však veríme, že toto nikdy „nevyužijeme“ a aj keď už sa nám aj vrátil poškodený tovar, tak to chápeme a snažíme sa ho využiť inak, ak je to možné.

Nemusíte mať preto strach. Nie je v našom záujme pokutovať našich zákazníkov. Náš projekt nevznikol iba pre lásku k prírode, vznikol najmä pre ľudí, ktorí takúto lásku k prírode cítia rovnako. Dávame vám preto dôveru, že vo vašom najlepšom svedomí bude požičaná vec a ak sa proste stane, tak sa stane. To je život. 🙂

Related posts

Leave a Comment

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Vyberajte

z udržateľného detského oblečenia :)

Zadajte do vyhľadávača požadovaný výraz.
Sledujte nás na našom Instagrame